Do trzech razy sztuka. Złoto Zbigniewa Boczara

Dnia 31 marca 2019 roku odbył się finał najbardziej prestiżowego turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc czyli International Bench Press League edycja 2018/2019. Jak mawiają do trzech razy sztuka okazuje się być prawdą. Zbigniew BOCZAR mieszkaniec Lwówka Śląskiego na co dzień żołnierz jednostki wojskowej w Bolesławcu po raz trzeci walczył o podium. Dwa lata temu był brąz w kategorii wagowej do 83kg, a w tym roku upragnione Złoto. Edycja 2018/2019 składała się z dwóch rzutów. Podczas pierwszego 9 grudnia 2018 Zbigniew Boczar zdobył srebro, ale wola walki, determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu pomogły zdobyć złoto podczas drugiego rzutu 31 marca 2019 co w konsekwencji pozwoliło zostać najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii wagowej do 83kg. Walka o podium nie była lekka, długi okres przygotowań, zabijanie wagi, praca na szczęście nie przeszkodziły w realizacji założonego celu.

Wywalczone złoto tak nie cieszy, jak radość synów z możliwości wspólnego odbierania medalu. Te krótkie minuty spędzone na podium wspólnie z dziećmi i ich radość są uwieńczeniem starań i motywacją do dalszych treningów.- napisał Pan Zbigniew

Podczas tej edycji rozgrywana była również kategoria służby mundurowe i podzielona była na kategorie wagowe do 93kg i powyżej 93kg. Jak przystało na prawdziwego dowódcę Zbigniew Boczar zdobył brąz w kategorii wagowej do 93kg przegrywając jedynie z cięższymi zawodnikami którzy zajęli wysokie lokaty w swojej kategorii wagowej.

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.