Europejski Dzień Języków -SP Nr 2 Lwówek Śl.

Język otwiera drzwi!

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

Im wcześniej – tym lepiej! Języków obcych warto uczyć się od najmłodszych lat.  Europejski Dzień Języków to święto różnorodności językowej i okazja do promowania nauki angielskiego, niemieckiego lub każdego innego języka.

_DSC4455Dnia 26.09. 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 we Lwówku Śląskim odbył się uroczysty apel z okazji tego święta przygotowany przez uczniów pod opieką nauczycielek języka angielskiego – Anny Głuszuk – Drążek i Anny Bogdan. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV –VII. Celem uroczystości było podkreślenie potrzeby nauczania różnych języków i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie, zwiększenie motywacji do ustawicznego kształcenia języków, ukazanie bogactwa kultur i języków w Europie.

_DSC4469W części artystyczno-rozrywkowej uczniowie mieli okazję obejrzeć scenkę w języku angielskim pt.: „U lekarza” oraz nauczyć się piosenki „Panie Janie”, śpiewanej przez dżentelmenów: Dominika, Mikołaja, Błażeja i Ksawerego przy akompaniamencie gitary (w wykonaniu Kasi Gellety) w czterech językach – polskim, angielskim, niemieckim i francuskim, a także posłuchać piosenki w języku angielskim. Uczniowie mogli  wziąć udział w quizie wiedzy o języku angielskim i kulturze brytyjskiej, który wzbudził najwięcej emocji. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i certyfikaty potwierdzające ich wiedzę o języku angielskim.

Ten dzień pokazał, jak możemy uczyć się,  bawić, a szczególnie integrować, a więc: uczmy się języków obcych!!!

Anna Bogdan

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.