Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”

12-A5Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” od 2013 roku prowadzi autorski program „Oswajanie starości”, który propaguje profilaktykę starzenia się i zachęca osoby starsze do aktywności – „zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia ani poczucia braku przydatności”. Pokazujemy osoby starsze przez pryzmat doświadczenia, rzadkich umiejętności, energii, pasji i kompetencji.

Od 2015 roku Fundacja  prowadzi nieprzerwanie kampanię edukacyjno-społeczną, której zadaniem jest uwrażliwienie drugiego człowieka na los biednych, samotnych starych ludzi.

 

 

Kochani! Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier” zbiera środki na realizację programu “Oswajanie starości”.

PRZEKAŻ 1% swojego podatku na realizację tego programu.Środki zebrane tytułem 1% w roku 2017 wykorzystamy przede wszystkim na program „Oswajanie Starości”.

W ramach programu “Oswajanie starości” Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier” realizuje autorski projekt “Kąciki Babci i Dziadka”, który polega m.in. na wypracowaniu wizji metamorfozy, remoncie oraz wyposażeniu sali/świetlicy publicznego ośrodka dla samotnych osób starszych. Odnowiona przestrzeń ma stwarzać warunki do wypoczynku, uczestnictwa w wydarzeniach mini-kulturalnych, czy przyjmowania gości – rodzin oraz znajomych. Dzięki wsparciu samorządów oraz partnerów udało nam się zrealizować trzy takie kąciki.

Pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” powstał w 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku Św. Franciszka Salezego w Warszawie. Dzięki współpracy z wnętrzarskim programem internetowym SzybkieMetamorfozy.pl oraz przy wsparciu sponsorów, zaaranżowano przytulną przestrzeń, gdzie podopieczni ośrodka mogą wspólnie wypełniać wolne chwile. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z realizacji tej metamorfozy.

Natomiast dzięki grantowi uzyskanemu z Fundacji MetLifie oraz zaangażowaniu lokalnych środowisk, w minionym roku 2016 powstały kolejne dwa kolejne Kąciki – w Domach Pomocy Społecznej w Słupsku i Częstochowie!

 

Zachęcam także do DARMOWEGO rozliczania podatku za pomocą programu PITax.pl dostępnego na stronie https://fpbb.pl/1-procent-2017/  i przekazania naszej Fundacji 1% na realizację programu „Oswajanie starości”.

 

 

 

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.