Gramy, czytamy, rysujemy, czyli kwietniowe spotkania lwóweckich Mangowców

Kwietniowe spotkania lwóweckich Mangowców rozpoczęły się od tworzenia ilustracji do opowieści o Momotaro – japońskim chłopcu z brzoskwini. Młodzież zapoznała się przy tym z tzw. kamishibai, czyli papierowym teatrem wywodzącym się z Japonii, będącym formą opowiadania – czytania, wykorzystującym drewnianą skrzynkę wraz z planszami obrazkowymi.

Młodzi ludzie wraz z Paniami z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Lwówku Śl. wspólnie przygotowali się także do majowego turnieju gier japońskich. Mangowcy poznali zasady gry w planszówki, zakupione w ramach projektu, organizując mini rozgrywki. Spotkania bibliotekarki uzupełniły zabawą integracyjną, która była doskonałą okazją do jeszcze większego poznania się nastolatków.

Grupa podzieliła się na trzy mniejsze, mające za zadanie wykonanie plakatu pt. „Gdyby nasza grupa była: japońskim wachlarzem, okładką płyty z muzyką japońską albo postacią z filmu anime. Powstały kolorowe prace, które z pewnością biblioteka wykorzysta podczas wystawy przygotowanej na zakończenie całości projektu.

 

Projekt „Manga, Go, kamishibai czyli spotkania z elementami kultury japońskiej”, realizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lwówku Śląskim, prowadzony jest w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

źródło  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.