Gwiazdy 23 Bolesławieckiego Święta Ceramiki

Gwiazdy 23. Bolesławieckiego Święta Ceramiki, wystąpią na plenerowej scenie na ulicy Asnyka.

W piątek, 18 sierpnia, tuż po zakończeniu parady „Kobaltowa moda” i oficjalnym otwarciu imprezy, na dużej scenie zagra grupa Manchester. Zespół powstał w 2006 roku w Toruniu. Od początku swojego istnienia zafascynowany jest brytyjskim rockowym i brit-popowym brzmieniem, nawiązuje – nie tylko graniem, ale i swoją nazwą – do Oasis, jednego ze swoich ulubionych wyspiarskich bandów.

Następnie odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru, wspaniałej wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów Anny Wyszkoni. Jednej z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ania Wyszkoni  w swoim dorobku ma imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz blisko pół miliona sprzedanych płyt. W marcu tego roku ukazała się jej najnowsza płyta „Jestem tu nowa”. W tym roku obchodzi również Jubileusz 20-lecia pracy scenie.

Kolejnego dnia 19 sierpnia, na dużej scenie również dwa koncerty. Jako pierwsza zaprezentuje się grupa hip-hopowa Sachiel – zwycięzcy siódmej edycji talent-show, programu „Must Be The Music”. Zespół powstał w 2013 roku i od początku istnienia miesza style hip-hop z popem.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie legenda muzyki tanecznej lat 90 – Fun Factory. Czołowy zespół sceny euro dance z Niemiec ma na swoim koncie takie hity jak „I Wanna B With U”, „Doh Wah Diddy!” czy „Celebration”.

 

W niedzielę, 20 sierpnia przed publicznością wystąpi niezwykle utalentowany, charyzmatyczny właściciel jednego z najlepszych głosów w historii polskiej muzyki rozrywkowej Michał Szpak.

 

źródło ; swietoceramiki.pl

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.