Inwestycje w ZSE-T w Rakowicach Wielkich

Efekty modernizacji odzwierciedlają nie tylko potrzeby, ale też pasję nauczycieli, dyrektora – Jana Czyczerskiego oraz starosty – Zbigniewa Grześkowa. „Nauka szansą na sukces – poprawa warunków nauczania w szkołach ogólnokształcących powiatów lwóweckiego i bolesławieckiego”.- napisała na swoim Facebookowym profilu Wicemarszałek Iwona Krawczyk, która w ubiegłym tygodniu odwiedziła Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach.

Tego dnia mogliśmy obejrzeć intensywne działania dyrektora szkoły oraz władz powiatu w zakresie remontu i nowoczesnego wyposażenia pomieszczeń lekcyjnych w sprzęt szkolny i środki dydaktyczne umożliwiające pełną realizację programu z danego przedmiotu. Takie wyposażenie otrzymała sala matematyczna, chemiczna, biologiczna. Od podstaw została wyremontowana i wyposażona kuchnia – nowe meble, kuchnia gazowa, elektryczny piekarnik.

 

Dzięki staraniom władz powiatu Lwóweckiego przywrócony zostanie do użytku trzeci budynek internatu ZSET w Rakowicach Wlk., Który od wielu lat z powodu nieużytkowania ulegał stopniowej degradacji. W ramach projektu wykonany zostanie kompleksowy remont budynku wraz z jego termomodernizacją, rewitalizacja najbliższego otoczenia, jak również zostaną w pełni wyposażone nowe sale lekcyjne. Łączna wartość projektu 3 439 300 zł w tym dofinansowanie ze środków RPO WD 2014-2020 w wysokości 2 575 265 zł

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.