Kampania „Drugie życie” ZSE-T Rakowice Wielkie

dz_logo3Celem kampanii “Drugie życie” jest promowanie przeszczepiania narządów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju.

 

IMG_20170329_105422Przyłączyli się do tej kampanii uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich. Klasa 2BT zorganizowała spotkanie dla kolegów i koleżanek, które miało na celu przybliżenie istotnych faktów dotyczących transplantacji.

IMG_20170329_103454

Wielu chorych umiera, bo nie dożyli chwili, kiedy znalazłby się dla nich zdrowy narząd. Przeszczep pozwoliłby im normalnie funkcjonować – uczyć się, pracować, założyć rodzinę, podróżować.

Każdy z nas ma dar uzdrawiania. Razem możemy pomóc lekarzom uratować niejedno życie.

Jak wynika z badań 55% Polaków świadomie zgadza się na pośmiertne dawstwo narządów, ale jedynie 20% rozmawia o tym z bliskimi, Wypełnienie oświadczenia woli pomoże rodzinie podjąć właściwą decyzję.


W piątek tj.31.03.2017 roku wolontariusze ZSE-T wyjdą również z tą inicjatywą do mieszkańców Lwówka Śl. rozdając oświadczenia woli dla dorosłych a dla dzieci serduszka w postaci balonów.

źródło; Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich.

drugiezycie.org.pl

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.