Kolejny medal st.kpr. Zbigniewa Boczara przywieziony do Lwówka ŚL.

4 listopada 2017 roku w Złotoryi odbył się Puchar Europy Służb Mundurowych federacji WRPF podczas, którego udział brał żołnierz 23 pułku artylerii z  Bolesławca będący mieszkańcem Lwówka Śląskiego, st.kpr. Zbigniew Boczar. Wyciskanie sztangi leżąc w formule raw bez specjalistycznego sprzętu jest dyscypliną nie olimpijską, którą uprawia od ponad 2 lat. Po raz kolejny pokazał, że warto walczyć do końca i można osiągnąć wiele. Wynik poprawiony podczas zawodów o 45kg w porównaniu do pierwszego startu w życiu, który również był Złotoryi ale w 2014 roku. Jak widać dzięki wytrwałości w dążeniu do celu można osiągnąć sukces i można stanąć na podium w miejscu do którego zjeżdżają się co roku jedni z najsilniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce i na świecie. Prezes federacji WRPF Polska Andrzej Kocyła jak zawsze zadbał o super atmosferę podczas zawodów jak również o świetne nagrody dla najlepszych zawodników Pucharu Europy WRPF. Osiągnąć sukces nie było prosto i bez pomocy wielu osób nie byłoby możliwe. Wsparcie najbliższych, żony Darii oraz mamy Jadwigi były dodatkowym zastrzykiem energii. Dzięki wsparciu Mariusza Machniaka z Centrum Kompleksowej Fizjoterapii, który pomógł w przygotować mięśnie do ciężkiej pracy podczas startu. Pomoc w treningach oraz na pomoście bardzo dobrego kolegi z najlepszej drużyny w Polsce TYTAN TEAM prezesa federacji WPA Polska Tomasza Andrzejczaka po raz  zaowocowała sukcesem.

Podczas Pucharu Europy WRPF został rozegrany Puchar Monstera, podczas którego udało się wycisnąć nie mały ciężar bo aż 235kg w drugiej próbie, podczas trzeciego podejścia atakowana była sztanga o wadze 245kg ale niestety okazała się za ciężka po całym dniu spędzonym na zawodach oraz wcześniejszej walce w formule raw. Monster jest to specjalna katapulta która umożliwia zawodnikowi na podniesienie znacznie większego ciężaru niż normalnie. Występuje on w 4 rodzajach zaczynając od najsłabszego czerwonego, czarnego, niebieskiego po najmocniejszą wersję czyli pomarańczowy. Zbigniew Boczar korzystając z niebieskiej wersji dał radę podnieść ciężar 50kg większy co bez użycia katapulty byłoby bardzo ryzykwne.

Teraz jest przed największym wyzwaniem, czyli Mistrzostwami Świata federacji WPA, ktore odbędą się w Siedlcach 30.11.-03.12.2017rok, gdzie od 2-óch lat jest rekordzistą świata służb mundurowych w kategorii wagowej do 82,5kg i jeżeli zdrowie pozwoli oraz będzie przychylność przełożonych i umożliwiająca przygotowania do Mistrzostw Świata może uda się zaatakować rekord w wyższej kategorii oraz przywieźć kolejny medal tym razem z Mistrzostw Świata.

Zbigniew Boczar

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.