Lwówek Śl. – Bolesławiec > objazdy

Pojawiły się nowe wyzwania i kłopoty dla zmotoryzowanych udających się z Lwówka Śl. do Bolesławca, o których już wcześniej pisaliśmy.

Nowa droga prowadzi przez Chmielno- Ustronie – Iwiny – Bolesławiec.IMAG2108

Położony nowy asfalt od Ustronia do Iwin. Droga wąska z wieloma zakrętami, ale bez wybojów i dziur. Widoczne oznakowanie objazdów. Droga do pokonania – 25 km. Czas ze względu na liczne ograniczenia oraz spory ruch maszyn rolniczych wynosi około 40-50 min.

Spróbowaliśmy pojechać dalej. Minęliśmy Żeliszów, Stare Jaroszewice i skręciliśmy w prawo (2 km od Starych Jaroszewic) na Łaziska.

IMAG2103IMAG2104

Droga pomiędzy domkami jednorodzinnymi trochę wąska, ale po paru minutach wyjechaliśmy już w Kruszynie. Skręcamy w lewo na drogę 94 i po 3 km wjeżdżamy do Bolesławca.  Według licznika zaoszczędziliśmy 6 km i parę cennych minut.

Z Bolesławca do Lwówka Śl. wracamy tą samą drogą, ale już wiemy, że skrót przed Lwówkiem do centrum obok stacji Statoil został zamknięty, więc aby nie nadrabiać kilometrów (Rakowice W – Radłówka) skręcamy w Brunowie w lewo > kierunek ,,Pałac Brunów”.

IMAG2111

Przed Pałacem skręcamy w prawo na szutrową drogę. Trzy kilometry jedziemy w kurzu, ale droga utwardzona bez większych dziur. Wyjeżdżamy na ul. Malowniczej w dawnych Płakowicach.

IMAG2113 IMAG2114

Życzymy cierpliwości , stalowych nerwów oraz oczywiście rozwagi na drogach – 194.182.69.201

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.