Międzyszkolna Giełda Plastycznych Talentów SP2 Lwówek Śl. 2018r

27.10.2018 w Szkole Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim odbyła się Międzyszkolna Giełda Plastycznych Talentów.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 2.  Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie talentów plastycznych oraz zachęcanie uczniów do aktywności twórczej.

W Giełdzie tej brały udział dzieci i młodzież z wielu okolicznych szkół, które mogły zaprezentować swoich uzdolnionych plastycznie reprezentantów. Zajęcia plastyczne cieszyły się sporym zainteresowanie ze strony uczniów, którzy to przybyli na giełdę talentów wraz ze swoimi nauczycielami plastyki. Na zadane pytanie, po co tu przyszli odpowiedzieli : ,,pokazać jak malujemy nasze prace i poznać się”. Działaniom swoich uczniów przypatrywali się opiekunowie plastycy, naprowadzając niekiedy do wyboru odpowiedniej palety barw. Na uczestników zajęć czekał również na miejscu słodki poczęstunek. Każda ze szkół otrzymała swój osobny stół roboczy. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwała oczywiście kadra organizacyjna.  Na koniec wszystkie prace powieszono na auli, a następnie podzielono obszarowo według danej szkoły. Prace zostały podzielone na kategorie wiekowe, i zostaną poddane ocenie komisji dobrze znającej tematykę plastyczną.

Pomysłodawczyniami oraz koordynatorkami wydarzenia artystycznego są Panie Małgorzata Zubel i Joanna Pawłowska.

Młodym plastykom gratulujemy pozytywnego podejścia i rozwijanych talentów, a opiekunom życzymy owocnej pracy i odnalezienia jakiegoś ,,młodego następcy Picassa”. Wszystkie prace były ładne i ciekawe.

Przemysław Popławski (infolwowek24.pl)

zdjęcia;  Lidia Ryngwelska

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.