Mieszkaniec Jeleniej G. przyłapany na kradzieży w Gryfowie Śl.

Policja Lwówek Śląski :

Do ciągu zdarzeń doszło na terenie Gryfowa Śląskiego w dniu 4 grudnia. Policjanci Komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu przez pracownika ochrony klienta w jednym ze sklepów który nie zapłacił za towar kwotę 26 zł. Na miejscu policjanci wykonali czynności w związku z wykroczeniem, towar został odzyskany a sprawca ukarany mandatem karnym.

Ponowne zgłoszenie policjanci otrzymali o godz. 16:50, iż klient nie chce uiścić opłaty w wysokości 20 zł. w jednej z restauracji na terenie miasta. Jak się okazało był to ten sam mężczyzna którego wcześniej policjanci ukarali za kradzież w sklepie. Dlatego też policjanci postanowili nie karać mężczyzny mandatem tylko sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.

Ale przygody policjantów ze wspomnianym mężczyzną się tego dnia niestety nie skończyły. Ponownie około godz. 19:00 wpłynęło zgłoszenie z jednego ze sklepów o kradzieży artykułów spożywczych na kwotę 27 zł. i ponownie okazało się że jest to ten sam 45 letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie gdy policjanci wykonywali czynności wpłynęło także zgłoszenie o wybiciu szyby w jednym z lokali usługowych na terenie miasta. Jak się okazało opis znowu pasował do tego samego mężczyzny. Z uwagi że straty w wyniku wybicia szyby to kwota rzędu 1500 zł popełniony czyn okazał się już przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu zgodnie z przepisami został przesłuchany, policjanci sporządzili dokumenty do sądu i miał udać się do miejsca zamieszkania. Jak się okazało mężczyzna wyszedł z komisariatu i postanowił zaczepiać mieszkańców Gryfowa w sposób wulgarny w tym także osoby małoletnie. W związku z tym incydentem policjanci próbowali ponownie zatrzymać mężczyznę lecz opuścił on już teren Gryfowa.

Policjanci poinformowali jednostki ościenne o zdarzeniu i sprawcy. W dniu 6 grudnia mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie Szprotawy gdzie także dokonał podobnych czynów. Policja apeluje do mieszkańców którzy zostali przez ww. mężczyznę w tych dniach wulgarnie zwyzywani lub mężczyzna w stosunku do nich dopuścił się innych czynności o kontakt z Komendantem Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim podkom. Wojciechem Czafurskim pod telefonem 792 297 478 lub osobiście celem złożenia zawiadomienia. W komisariacie do prowadzenia sprawy wyznaczeni są policjanci zespołu kryminalnego których celem jest udokumentowanie wszystkich czynów sprawcy i przedłożenie dokumentacji o wymierzenie kary do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim.

Przypominamy, iż chodzi o mężczyznę z wyglądu 45-55 lat ubranego w jasne spodnie jeansowe, czerwoną bluzę, ciemną kurtkę oraz sportowe buty.

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.