Policja Lwówek Śląski-odblaski trafiły do seniorów !

blacha_0Wspieramy i czynnie uczestniczymy w akcjach wyposażania seniorów w odblaski z pożytkiem dla pieszych ale także dla kierowców.

Pamiętajmy, że w okresie zimowym piesi stanowią grupę uczestników ruchu drogowego, szczególnie narażoną na udział w zdarzeniach drogowych. Zmrok zapada wcześnie, a warunki atmosferyczne nie zapewniają dostatecznej widoczności. Na słabo oświetlonych miejskich drogach, człowiek staje się niewidoczny. Osoby mające problemy ze wzrokiem lub słuchem (w tym osoby starsze), często mają kłopot z realnym oszacowaniem odległości zbliżającego się samochodu. Warto uświadamiać pieszych, iż noszenie odblasków pozwoli szybciej dostrzec ich przez kierowców.

Choć przepisy prawa o ruchu drogowym zobowiązują pieszych do używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, to namawiamy do używania ich także w mieście. Nie każde miejsce późnym wieczorem i nocą jest dobrze oświetlone.

Dlatego też przy pomocy Powiatu  Lwóweckiego oraz zaangażowaniu portalu 194.182.69.201 w trakcie spotkania Związku Emerytów i Rencistów które odbyło się w dniu 26 stycznia 2017 roku w Lwówku Śląskim podkomisarz Wojciech Czafurski wyjaśnił zgromadzonym seniorom konieczność noszenia odblasków oraz ich wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wszyscy z obecnych otrzymali opaskę odblaskową i mamy nadzieję, iż każdy będzie ją używał poruszając się po drogach oraz po chodnikach naszego powiatu.

źródło:  https://www.facebook.com/policja.lwowek

Nie jest to pierwsza i ostatnia akcja z odblaskami. Już niedługo poinformujemy Państwa gdzie będziemy rozdawać opaski.

DSC_0023

Facebook Comments
Podziel się

1 thought on “Policja Lwówek Śląski-odblaski trafiły do seniorów !”

  1. Bardzo fajna akcja.Odblask kosztuje niewiele a może uratować życie niejednej osobie.Czarne ubranie,ciemna noc i może dojść do tragedii.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.