Policjant ze Złotoryi uratował psa rasy york

Funkcjonariusz ze złotoryjskiej drogówki patrolując centrum miasta zauważył na ulicy psa rasy York, którego prawdopodobnie chwilę wcześniej potrącił przejeżdżający samochód. Policjant natychmiast pomógł rannemu zwierzęciu, które trafiło dalej pod opiekę weterynarza. Błyskawicznie rozpowszechniona informacja pozwoliła na ustalenie właściciela psa, który odebrał uratowanego pupila z lecznicy. Zadbajmy o naszych czworonożnych przyjaciół, szczególnie w tym trudnym dla nich okresie, jakim są letnie upały.

Do zdarzenia doszło w godzinach rannych, około godziny 9.30 na jednej z ulic w Złotoryi. Funkcjonariusz Referatu Ruchu Drogowego patrolując centrum miasta zauważył małego pieska rasy York, który prawdopodobnie chwilę wcześniej został potrącony przez przejeżdżający samochód.

Policjant natychmiast zatrzymał radiowóz, żeby pomóc rannemu zwierzęciu, które w wyniku uderzenia stało się bardzo agresywne i nieufne wobec obcych ludzi. Piesek trafił dalej pod opiekę weterynarza. Ponieważ na miejscu nie było jego właściciela, natychmiast rozpowszechniono informację o zdarzeniu.

Kilkadziesiąt minut później do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zgłosił się właściciel wraz z uratowanym pupilem, który podziękował policjantowi za pomoc.

KWP we Wrocławiu / mw

zdjęcie poglądowe – internet

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.