Tajemnica filiżanki z lwóweckiej restauracji VICTORIA rozwiązana.

W marcu tego roku publikowaliśmy na łamach naszego portalu artykuł dotyczący odnalezienia filiżanki z jednej lwóweckich restauracji. W środowisku lwóweckich kolekcjonerów zawrzało. Poszczególni kolekcjonerzy dawnych lwóweckich kart pocztowych przewertowali swoje zbiory w poszukiwaniu nieistniejącej już zapewne restauracji o nazwie VICTORIA. W pewnym środowisku powstała hipoteza ze zapewne była to restauracja w rynku, inni twierdzili, że pewnie umiejscowiona na obrzeżach miasta. Jakież było nasze zdziwienie jak jeden z kolekcjonerów zasugerował, że wspomniana ,,VICTORIA” najprawdopodobniej istniej po dziś dzień tylko w nieco innej zmienionej formie. Ludzie, którzy posiadają po 200 – 300 kart z naszego regionu znaliby ta restaurację, która zapewne byłaby umiejscowiona na jednej z pocztówek, co ówcześnie często czyniono w formie reklamy. Okazuje się, że nasz lwówecki kolega miał absolutną rację wykluczając po uprzednim dokładnym sprawdzeniu istnienie owej restauracji na lwóweckim rynku.

Odpowiedź była bardzo oczywista i jak to mówią: ,,najjaśniej jest pod latarnią”. Restauracja, która nosiła tą nazwę istnieje po dziś dzień. Co ciekawe do dnia dzisiejszego pełni tą samą niezmieniona rolę – lokalnej restauracji. Owym budynkiem okazał się ,,Hotel i Restauracja Piast”. Na ślad doprowadziła nas jak zwykle dawna karta pocztowa ukazująca ową VICTORIĘ sprzed lat. Budynek przez lata uległ oczywiście pewnym przemianom związanym z ,,zębem czasu” . Biorąc pod uwagę jego lata istnienia i funkcjonowania jak na nasze oko trzyma się jeszcze nader przyzwoicie

Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Andrzeja Fidorów, lokalnego regionalisty i filokartysty, który to poniekąd naprowadził nas na trop rozwiązania owej zagadkowej lokalizacji zapomnianej ,,VICTORII”.   Pozdrawiamy serdecznie wszystkich miłośników naszej lokalnej historii i obiecujemy jeszcze nie raz zaskoczyć czymś ciekawym, zapomnianym lub nieznanym.

Przemysław Popławski

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.