Wandale skakali po maskach samochodów robiąc sobie zdjęcia. Lwówek Śl.

Dwaj mężczyźni którzy w trakcie nocy zniszczyli kilkadziesiąt aut zostali zatrzymani przez lwóweckich policjantów.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców zniszczenia pojazdów w Lwówku Śląskim. Do zdarzenia doszło 19 maja 2019 w nocy na ulicy Morcinka. W zdarzeniu uczestniczyło dwóch mężczyzn 34 i 26 letnich obywateli Ukrainy zamieszkałych na terenie powiatu lwóweckiego. Jeden z nich postanowił wskoczyć na zaparkowane pojazdy i sukcesywnie przeskakiwał kolejno z auta na auto. Drugi z mężczyzn filmował i fotografował to co robi jego kolega oraz namawiał go do skakania po zaparkowanych pojazdach. Przy niektórych autach sprawca, oprócz dokonania wgnieceń na maskach i porysowań, uszkodził także wycieraczki wyrywając je. Policjantom kryminalnym lwóweckiej policji udało się ustalić tożsamość sprawców. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora i sądu.

Jednocześnie policjanci prowadzący sprawę apelują do mieszkańców Lwówka Śląskiego którzy w dniu 19 maja 2019 mieli zaparkowane auta na ulicy Morcinka i zauważyli, iż ich auto jest porysowane lub ma wgniecioną maskę o zgłaszanie się do Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim kontakt telefoniczny 606 851 792 lub 75 64 67 214 celem złożenia zawiadomienia.

Obraz na załączonym filmie został specjalnie zniekształcony z uwagi na procedury prawne, zadaniem publikowanego filmu jest pokazanie zachowania sprawców !

Policja Lwówek Śl /mk

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.