We Lwówku Śląskim powstanie PUMPTRACK?

Gmina i Miasto Lwówek Śląski jest w posiadaniu dokumentacji projektowej na budowę obiektu sportowego przeznaczonego do uprawiania sportów rowerowych – toru typu PUMPTRACK. Projekt na zlecenie Gminy opracowała firma BTProject z siedzibą w Poznaniu, ul. Sytkowska 43, 60-413 Poznań. Na realizację budowy tego obiektu w budżecie Gminy i Miasta Lwówek Śląski są zapewnione środki w kwocie ponad 300 tyś. zł.
Przedmiotem inwestycji są dwa tory rowerowe typu PUMPTRACK przeznaczone dla dzieci i początkujących (MINI PUMP, EASY PUMP) wraz z infrastrukturą towarzyszącą jak utwardzony plac do rekreacji i wypoczynku z obiektami małej architektury. Całość zlokalizowana będzie w Lwówku Śląskim przy ul. Oświęcimskiej (działka numer 473/1) na terenie Stadionu Miejskiego.
Tor rowerowy – PUMPTRACK stwarza wiele możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Jest prostym i przyjemnym sposobem na aktywność sportową bez względu na wiek.
Asfaltowy tor rowerowy – PUMPTRACK składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności by możliwe było rozpędzenie roweru i utrzymanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. W celu maksymalnego wykorzystania terenu zaprojektowano liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu.
 Parametry toru MINI PUMP:
szerokość warstwy jezdnej toru –   min. 150 cm;
nawierzchnia asfaltowa o grubości  asfaltu 5-7 cm;
długości toru w rzucie – 37 m.
Parametry toru EASY PUMP:
szerokość warstwy jezdnej toru –   min. 170 cm;
nawierzchnia asfaltowa o grubości  asfaltu 5-7 cm;
długości toru w rzucie – 169 m.
TORY ZAPROJEKTOWANO TAK, BY UMOŻLIWIAŁY JAZDĘ ZARÓWNO NA ROWERACH, DESKOROLKACH, ROLKACH,  JAK I HULAJNOGACH.
W ramach projektu przewiduje się utwardzenie 76 m2  kostką betonową placu i dojścia, montaż kosza na odpady, montaż 2 sztuk ławek oraz stojaka na rowery i tablicy informacyjnej. Ponadto zaprojektowano zieleń na terenie obiektu, w tym trawę na podłożu (humus) oraz trawę na skarpach torów rowerowych (rolka).
Gmina rozpoczęła prace nad wyborem wykonawcy dla tego zadania.
W załączeniu projekt zagospodarowania terenu.
źródło GiM Lwówek Śl
zdjęcie poglądowe – internet
Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.