Widziane z dwóch stron Judasza. Aleksander Paszczyński

Czy to w Zakładach Karnych Lwówku Śląskim , Kaliszu ,Wronkach, Rawiczu czy Kleczkowskiej – Wrocławiu  procedury wszędzie takie same mamy. Zawsze na bramie wjazdowej – judaszu się spotykamy . Dawniej czy dzisiaj w prawości i slangu nic się nie zmienia .

 

Pozbierane z faktów – zdarzeń rozmów , takie jednej i drugiej strony barykady ludzkie wspomnienia .

Widziane z dwóch stron Judasza

Psychologia – strach w oczach – głupia mina – agresja . Odprawa  służbowa – Opowieść – działania zaczynamy .

To nie prawda tego nie było , ani Was ani mnie tam nie było chyba komuś się pomyliło .

Godzina 06.01

otwierać Policja

jak nie otworzycie to czarnuchów wezwiemy i z drzwiami wejdziemy

Otwieram 

dokument jakiś mamy???

-dziękuję właśnie Pana szukamy , pójdziesz  z nami na Komendzie porozmawiamy .

Ja swoje prawa znam to jest najście udowodnię to Wam .

-prawnika i to agresywnego przed sobą mamyczyli niebezpieczny zgodnie z procedurą bransoletki – kajdanki z tyłu zakładamy .

-ja mam prawo do jednego telefonu i adwokata  .

-tak to prawda , widzę że prawnika mamy to jeszcze zrobimy przeszukanie odzieży telefon i ostre narzędzia zabieramy  potem oddamy .

-nigdzie nie idę w domu zostaję 

-pójdziesz grzecznie będziesz wykonywał polecenia czy czynny opór pozostaje .

No to chwyty transportowe użyjemy ( w pół zgięty doprowadzony do suki ) z tyłu w trzeciej klasie tyłem na podłodze niech siada , nóżki do góry na plecki i nic nie gada potem obrót na kolanka i na ławeczce siadamy widzisz jak ładnie już cię w trójce mamy . Najpierw na dołek doprowadzamy . 

-ja się źle czuję 

-nie szkodzi na miejscu lekarza mamy a przy okazji rozbierzemy do ,,  Adama ,,  odzież i  od uszów i włosów wszystkie otwory przeszukamy . Potem nasz uniform damy a odzież i rzeczy osobiste do kuwety wkładamy .

Tu się zmienia sytuacja nie tylko mina swoją procedurę profos zaczyna .W zielonym dresie i klapkach przez kraty – drzwi do celi odprowadzany , taka drewniana prycza materac i koc pozwijany .

Zamykają się drzwi szukasz światła całe życie od urodzenia przed oczami staje psychika szwankuje jeszcze się bronisz walczysz – ciasno , już tylko klaustrofobia udawania mi szansą na wyjście pozostaje . Siedzisz w pół mroku albo ciemności co 40 minut światło przez profosa zapalanie .

Przez wziernik – judasza zaglądanie stoisz plecami do drzwi rozmyślasz nie w głowie ci spanie .Ściany poobijane pomalowane na olejno z plamami krwi uroku nie dodaje  .

Rano czarna kawa jakiś chleb niby śniadanie pijesz tą lurę i czekasz na pierwsze przesłuchanie .

Biorą cię widzisz słonko rano wstaje nie znasz swojego losu w rękach ,, psów ,, ono pozostaje .

-będziesz spokojny to kajdanek nie zakładamy siadaj zobaczymy co tu w dokumentach na ciebie mamy

-z ZSiP-u  wygląda że bogatą kartotekę masz , albo będziesz mówił i się z nami dogadasz .

Drobne kradzieże i dziesionę już mamy damskiego boksera i molestowanie dokładamy .

W ZK zwyczaje i hierarchie znasz  czyli jak wyjdzie informacja to w życiu przerąbane (prze….ne ) masz .

– swoje prawa znasz teraz zarzut ci przedstawiamy

– przyznajesz się czy odmawiasz odpowiedzi to z prokuratorem się spotkamy .

Odmowa , na dołek swoją odzież i rzeczy odbieramy – nic nie mają – blefują z psami nigdy nie gadamy .  Dowieziony  do Prokuratury  dalej człowiek hardy się staje ,  odmawia wyjaśnień przecież jest niewinny , wyjdę jeszcze tylko w Sądzie posiedzenie aresztowe zostaje . Pani Sędzia przedstawione materiały przeczytała moich wyjaśnień wysłuchała , wiary wyjaśnieniom nie dała i areszt trzymiesięczny zaproponowała .Tak z budynku Sądu zamiast do domu do aresztu jechałem znowu myśl przez głowę leci na trzy miechy z wolnością się rozstałem . W areszcie procedura przyjęcia – porządek  jest dobrze znany  zostawiają namiastkę wolności odzież i na pawilon – oddział jestem odprowadzany .

Szybko na rozmyślaniach czas leci , termin  na wokandę staje przewożą do Sądu i w klatce na rozpoczęcie rozprawy pozostaje .

Staje na wokandę , mam papugę z urzędu swoje gadki przed sądem daje . Że miałem trudne dzieciństwo , środowisko , alkoholizm i po pijaku nie wiem co robię i jaki agresywny się staje . Nic z tego że jestem niewinny konkluzja  za dziesionę – przedłużenie ręki i gwałt osiem lat dostaję .

Wychodząc z Sali Sądu żegnają się ze mną kumple z podwórza i rodzina cała , idziesz najpierw do klatki ( sądowe pomieszczenie dla osadzonych )  . Potem więzniarka się zapełnia , droga wszystkim jest znana   Z K i rozsuwana brama . Taka kolej rzeczy  najpierw pokój przyjęć  dokumenty – protokoły zdania i pobrania rzeczy  podpisujemy , klawisz przychodzi i na oddział idziemy .

Czteroosobową izbę mam znam zwyczaje i procedury. Drzwi się zatrzaskują  ze wzroku i gestów współtowarzyszy  na drzewie miejsce mam ( łóżka piętrowe ) i tam swój dobytek układam .  Tu hierarchiczny układ jest znany raz dziennie na spacer kierat jest wyprowadzany . Przecież tu są sami niewinni wbrew woli zamykani – osadzani  jeden na drugiego patrzy podejrzliwie chodzisz na spacerze pojedynczo albo parami .

Taka niby sielanka sanatorium na koszt Temidy kilka dni zostaje , aż informacja świadomie lub nie świadomie przez klawisza na oddziale podana zostaje . Wtedy to status i zaszeregowanie przez współbraci w niedoli nadana zostaje . Albo cię dopuszczą do stołu , albo w kącie stanie i kibla sprzątanie i usługiwanie . Jaki dostałeś wyrok za niewinność taki status masz . Dostanie się informacja że damski bokser i krzywdziłeś dzieci to prze….ne do końca masz . Tacy to psychicznie nie wytrzymują robią połyki , okaleczenia albo na zawsze odlatują ( samobójstwa ) lub odlecieć pomagają . Nawet w łaźni przy kąpieli po u padnięte mydło się nie schylają , albo rezygnują z łaźni albo w kącie stają . Jedną dewizę z celi  innym dasz : czy stoisz  , czy leżysz  to i tak siedzisz i życie przechlapane (prze…ne ) masz .

Aleksander Paszczyński

Od autora  .   Zdjęcia z drona Paweł Kowalski

Czarnuchy – potoczna nazwa grup antyterrorystycznych

Suka  – potocznie  Radiowóz

Psy – potoczna nazwa Policji

Papuga – adwokat

Trójka – w radiowozie pomieszczenie dla                                                                                                             Kierat – plac do spaceru osadzonych                                                                                                       Klaustrofobia – zespół schorzenia chorobowego ( lęk przed ciasnotą )                                                           Wokanda – rozprawa Sądowa z udziałem stron

ZSIP – Zintegrowany System  Informacji Policji

Dziesiona  – art. 210 kk

Posiedzenie aresztowe – rozprawa sądowa ( sędzia dyżurny ) wniosek prokuratury o areszt dla zatrzymanego                                                                                                                                                                                                                                   Profos – funkcjonariusz dyżurny w areszcie ( Policyjnej Izbie Zatrzymań )

Klawisz – potoczna nazwa funkcjonariusza  Zakładu Karnego

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.