XVII Regionalny Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych „Złota Jesień”

Już dziś w ZPEW Lwówek Śl. rusza kolejna edycja corocznie organizowanego turnieju placówek opiekuńczo-wychowawczych pod nazwą „Złota Jesień”. Głównym celem tego nietuzinkowego przedsięwzięcia pedagogiczno-sportowego jest oddziaływanie resocjalizacyjne w oparciu o integrację rówieśniczą i współzawodnictwo sportowe. Ponad to upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczestników turnieju. Nie od dziś bowiem wiadomym jest,  że aktywność fizyczna sprzyja wszechstronnemu rozwojowi fizycznemu i osobowości. Kształtujemy w ten sposób wole walki i uczymy prozdrowotnej realizacji czasu wolnego. Wierzymy że poprzez tego typu inicjatywy i innowacje pedagogiczne młodzież po opuszczeniu placówek zamiast przesiadywać na ławce z butelką w ręku,  niejednokrotnie garnie się do aktywności fizycznej. Czym w ogóle jest owy turniej ? Otóż pomysłodawcami są koordynatorzy przedsięwzięcia państwo Jolanta i Tomasz Gałuchowie .Impreza ta ma już wieloletnią tradycję .Pierwsze turnieje odbywały się jeszcze na trawiastym boisku do piłki nożnej usytuowanym przy budynku nr. 10 na terenie dawnego ZPOW. Pierwszymi sędziami turnieju byli panowie Adam Gruszka , Zdzisław Bielawski  oraz Marek Najmrodzki. Obecnym organizatorem oraz gospodarzem imprezy jest Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Lwówku Śląskim,  którego to organem nadzorującym jest Starostwo Powiatowe. W niniejsze przedsięwzięcie zaangażowanych jest wielu pracowników w/w placówki. Organizacja tej imprezy stanowi już tradycję tak jak w sławetnym filmie „Miś”. Co roku nauczyciele wychowania fizycznego ustalają wspólny  plan działania,  a po zatwierdzeniu przez dyrekcję wdrażają co raz to nowe pomysły mające na celu urozmaicić i zainteresować wychowanków. Jak ustalono po dzisiejszej rozmowie z koordynatorami  w turniej zaangażowali się następujące osoby :

  1. Kubis-sędzia liniowy turnieju
  2. Kruszelnicki – opiekun drużyny MOS oraz sędzia liniowy
  3. Owoc- sprawy techniczne , przygotowanie terenu do turnieju
  4. Łądkiewicz – oprawa muzyczna oraz pomoc techniczna
  5. Stęplewska- koordynator imprezy , członek biura organizacyjnego turnieju

Jolanta i Tomasz Gałucha – koordynatorzy , członkowie biura organizacyjnego oraz trenerzy drużyn uczestniczących w turnieju piłkarskim

  1. Czerenkiewicz- opieka i pomoc medyczna w trakcie turnieju
  2. Szajna – Flak- catering , słodkości dla duszy i ciała

Dorota Lipińska & Kitchen Company –  posiłki regeneracyjne

  1.  P. Popławski – patronat medialny, promocja placówki (194.182.69.201)

 

W turnieju wstępnie ( na podstawie zadeklarowanych kart zgłoszeniowych ) bierze udział  min.7 drużyn z poszczególnych placówek opiekuńczo- wychowawczych. Są to między innymi  : MOS im. J. Korczaka w Zgorzelcu, ZPR w Iwinach , SOSW w Szklarach Górnych , OSW w Lwówku Śląskim , MOW w Lwówku Śląskim, MOS w Lwówku Śląskim.  Jak wspomniałem,  zgodnie z tradycją główne rozgrywki turniejowe odbywać  się będą  na boisku trawiastym  jak i też  boisku „Orlik”  na terenie ZPEW w Lwówku Śl. Jak potoczą się rozgrywki postaramy się na bieżąco Państwa informować. Ktoś powie co nas interesuje jakiś tam turniej..?.To nie jest zwykły turniej, to turniej tych którzy usiłują wrócić do społeczeństwa poprzez właśnie tego typu przedsięwzięcia. Czy okaże się owocny..? , czas pokarze, tymczasem kibicujemy i trzymamy kciuki czekając na meritum działań pedagogicznych. Gratulujemy pomysłodawcom i chylimy czoła zaangażowanym , bowiem jak mawiał H. Gmeiner : „wszystko to co dziś robimy dla dzieci i młodzieży zaowocuje dla nas samych w przyszłości , bowiem oni sami są przyszłością”

Red.: mgr Przemysław Popławski

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.