Zakończenie 27 finału WOŚP we Lwówku Śląskim

27 Finał WOŚP

13 stycznia 2019 r.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Cały czas mam wrażenie, że dla polskich szpitali chcących rozwijać swoje możliwości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ostatnią deską ratunku – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP – System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – dodaje Jerzy Owsiak.(.wosp.org)

Lwówecki Ośrodek Kultury jak zwykle stanął na wysokości zadania. Dzięki zaangażowaniu w tą kwestę Dyrektora Tadeusza Dzieżyca jego współpracowników oraz oczywiście Restauracje Rycerską, harcerzy – wolontariuszy, którzy z kolorowymi tekturowymi skarbonkami chodzili w tak niesprzyjającej pogodzie ulicami miasta i zbierali pieniądze przyklejając każdemu darczyńcy samoprzylepne serduszka mieszkańcy Lwówka Śl. i okolic mogli przyłączyć się do WOŚP

Cały dochód ze sprzedaży pysznej kiełbasy, gorącej czekolady, kawy i herbaty w namiocie restauracji został przekazany na WOŚP.

Nie wypadało by też nie wspomnieć o spektakularnych wydarzeniach tego dnia :  ,,Orkiestrowe strzyżenie u Kamila” oraz  Maratonu spinningu rowerowego, ROMET Xtrabike ZWIFT Challenge – wirtualny wyścig kolarski na platformie ZWIFT, który odbył się w LOK.

W restauracji Rycerska wysłuchaliśmy występu uczestników zajęć Centrum Muzycznego oraz recitalu Aleksandry Niewęgłowskiej. O godzinie 17.00 rozpoczęła się aukcja na rzecz WOŚP. Przy dźwiękach harmonijki Pana Włodka Zdzienickiego zakończyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Lwówku śląskim.  27 finał zakończyliśmy o godzinie 21.00 przy zebranej kwocie  25 000 złotych. Poprawiliśmy zeszłoroczny wynik już o kwotę blisko 7 tysięcy zł !!!!

infolwowek24

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.