DSC_0326sd

MARATON ZUMBA FITNESS

W kolumbijskim slangu Zumba oznacza „baw się i ruszaj” Jej twórcą jest Kolumbijczyk – Beto Perez – zawodowy tancerz i choreograf współpracujący m.in. z Shakirą. Jest on również założycielem i szefem szkoły trenerów Zumby (Zumba Master Trainer Team).

Mieszkańcy Lwówka Śl. i okolic w piątek tj. 10 lutego mieli okazję poćwiczyć zumbę w Szkole Podstawowej nr 2. Organizatorem był Lwówecki Ośrodek Kultury a maraton poprowadzili:
Robert Magiera (instruktor Zumby Wrocław), Dominika Bator-Wróbel (NEXT DANCE OŁAWA), Justyna Zendwalewicz, Katarzyna Kubis.(Katarzyna Kubis Team)
Na hali zebrało się ponad 100 osób, które wspólnie z instruktorami wykonywało ćwiczenia w rytm energetyzującej muzyki. Widać było po minach uczestników, że oprócz dobrej zabawy jednak czuli, że zumba wyciska z nich ostatnie poty.

Zumbę może uprawiać każdy, bo istnieje w różnych formach dostosowanych do wieku, sprawności fizycznej i kondycji.

Zumba basic– podstawa zumby +fitness
Zumba Toning – trening wolniejszy, wytrzymałościowy, nastawiony na modelowanie sylwetki oraz rzeźbienie mięśni całego ciała.
Zumba Gold – zajęcia przeznaczone dla osób starszych o obniżonej sprawności fizycznej. Kroki są łatwiejsze, układy mniej intensywne
Zumbatomic – to pierwszy fitness dla dzieci.
Zumba Aqua – zajęcia w wodzie skierowane nie tylko do osób, które uwielbiają basen, ale także do tych, które przechodzą rehabilitację lub mają problemy zdrowotne.

zdjęcia ; infolwowek24

admin; Robert T.

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.