Jubileusz 25-lecia Klubu Abstynenta ,, Świt’’ w Lwówku Śląskim

Dnia 27 października 2018 w nowej siedzibie Klubu Abstynenta ,, Świt’’ która obecnie mieści się w Urzędzie Gminy i Miasta Lwówek ŚL. odbył się jubileusz 25-lecia działalności klubu. Na uroczystość przybyła Pani Burmistrz GiM Lwówek Śl. Mariola Szczęsna oraz Sekretarz Pan Robert Szawłowski.

 Jesteśmy pod wrażeniem wypowiedzi, jakie padły podczas Jubileuszu 25-lecia. Usłyszane słowa na długo pozostaną w naszej pamięci –infolwowek24

,,Zazwyczaj alkoholicy są niechciani w społeczeństwie nieakceptowani zawsze pouczani. Przychodząc do klubu nie byłem sam tylko byłem miedzy ludźmi. Każdemu alkoholikowi potrzebne jest troszeczkę miłosierdzia, zrozumienia drugiej strony. Jak nie ma tej życzliwości, przychylności to jest bardzo trudno ………’’

Dlaczego tak trudno uzdrowić tych, którzy pobłądzili w różny sposób. Dlaczego tak trudno? Tyle jest mechanizmów, tyle jest działań, tyle możliwości… żadne nie dają potrzebnego efektu uzdrowienia. Każdy poraniony, zgubiony człowiek najwięcej potrzebuje przytulenia. Najpierw słowem – nie ganienia, nie krytykowania tylko przytulenia dobrym słowem. Wtedy taki przytulony człowiek, który poczuje, że nie jest sam – ktoś jest jeszcze obok potrafi powoli wracać do zdrowia. Wraca do rodziny, przyjaciół, pracy. Wraca do społeczeństwa.

Przepustka na napicie się (anegdota)

Jak się ma przypominajkę w kieszeni to trzeba spełnić określone warunki żeby pójść z czystym sumieniem się napić.

W knajpie trzeba włożyć ten medal pod język i musi się on rozpuścić. Jeżeli jakimś cudem to się stanie jeszcze nie można się napić. Trzeba zadzwonić przynajmniej do kilku osób ze wspólnoty i każdego z osobna zapytać o pozwolenie – czy może się napić. Jeżeli od wszystkich uzyska się zgodę- wtedy już można z czystym sumieniem wypić kielicha.

*Przypominajka – metalowy medal wręczany członkom klubu w ramach nagrody za wytrwałość. 

źródło red. infolwowek24

 

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.