Złodziej samochodu zatrzymany w pościgu.

Około godziny 20:40 w dniu 4 kwietnia gryfowscy policjanci pełniący służbę na terenie gminy Lubomierz otrzymali informację operacyjną o możliwym miejscu ukrycia kradzionego pojazdu. Pojazd miał być ukryty w kompleksie leśnym koło miejscowości Pławna Górna. Policjanci postanowili natychmiast sprawdzić otrzymaną informację.

Po podjechaniu i podejściu we wskazane miejsce zauważyli stojący w zaroślach samochód. W środku siedział mężczyzna, który na widok policjantów podjął ucieczkę. Gwałtownie ruszył pojazdem i zaczął uciekać w kierunku Lubomierza. Policjanci przy użyciu radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi usiłowali zatrzymać uciekający pojazd. Przy wjeździe do miejscowości Lubomierz kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słupek unieruchamiając pojazd.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i obezwładniony.

Jak się okazało złodziejem był 34 letni mieszkaniec Lubomierza poszukiwany przez organy ściągania do kilku spraw także do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Samochód był poszukiwany przez policję, ponieważ został skradziony przed świętami wielkanocnymi z terenu Piechowic pow. jeleniogórski.

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji sądu, jego działalności przyjrzą się dokładnie policjanci kryminalni. Na rozprawę będzie na szczęście oczekiwał w zakładzie karnym gdzie ma do odbycia karę wiezienia.

/mk Mateusz Królak
Polska Policja

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.