„Kaskadowy pomiar prędkości”.

Policja rozpoczęła w całej Polsce działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ruszyła w piątek o godzinie 6:00 i potrwa do wieczora do godz. 22:00. – Służbę patrolową w tym czasie będzie pełnić około 5 tys. funkcjonariuszy – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. To już piąte w tym roku tego typu działania policji.

Policja ostrzega, że piracka jazda może skończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi. Kiedy drogówka przyłapie kierowcę w terenie zabudowanym za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, wówczas mundurowi zatrzymają prawo jazdy na 3 miesiące.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tym samym odcinku drogi, jednocześnie, ale w różnych miejscach. – Mogą brać w niech udział dwie, trzy lub więcej załóg radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku trasy. Celem takich działań jest zdyscyplinowanie kierowców, którzy zaraz po minięciu patrolu wciskają gaz.

red. DLW112

zdjęcie poglądowe -internet

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.