Lwówecki klimat bożonarodzeniowy nadal trwa. SP nr 3

Dnia 07.01.2019r. na terenie całej placówki ZPEW rozbrzmiewają kolędy. Zaciekawiony wyruszam, zatem za dźwiękiem dochodzącym ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Lwówku Śląskim. Od samego rana młodzież z tej szkoły prezentowała swój repertuar artystyczny, na który to zaproszono w ramach integracji wychowanków z ZPEW. Na jednej z sali przyozdobionej w świątecznym stylu uczniowie z SP3 zaprezentowali przygotowane przez siebie Jasełka. Repertuar okraszony był jak zwykle ciekawą aranżacją i wstawkami artystycznymi w wykonaniu młodych artystów, którzy moim skromnym zdaniem pokazali naprawdę fajny ciekawy przekaz świąteczny nawiązujący do tradycji bożonarodzeniowych. Byli pastuszkowie, aniołki, Maryja z Józefem, a w tle chórek, który to przedstawił kilkanaście kolęd.  Nie były to jednak zwykłe kolędy. Słuchając ich można było wyczuć nie tylko świąteczny klimat, ale i ludowe – góralskie naleciałości muzyczne. Wśród zaproszonych gości byli dawni nauczyciele i pedagodzy, którzy to przez lata wychowali kilka pokoleń absolwentów. Była to też okazja, aby porozmawiać, złożyć sobie życzenia i chociaż na chwilkę powspominać młodzieńcze początki edukacji realizowane w murach tejże szkoły.

Obserwujący występy swych ,,dziatek’’ rodzice podziwiali ,,stawiane pierwsze artystyczne kroki na scenie podstawówki”. Co ciekawe na tej samej sali występowała niegdyś Anna Hamela czy aktorka P. Dąbrowska.

Całe przedsięwzięcie uważam za ciekawe i wychowawcze, i oby więcej tego typu imprez, które tylko scalają nasza szkolną społeczność. Młodzieży pozwalają ,,rozwinąć sceniczne skrzydła”  . Dzieci dzięki występom nabierają odwagi, śmiałości i pewność siebie(, jeśli ktoś ma wątpliwości niechaj sięgnie pamięcią w swoje pierwsze tego typu doświadczenia). Uczą się wzajemnej współpracy, bez której to całe przedstawienie zapewne nie byłoby na tak wysokim poziomie.

Ukłony oczywiście w stronę nauczycieli, którzy przygotowywali wszystkich aktorów oraz chórek do owego przedsięwzięcia. Słowa uznania też dla tych, którzy wykazali właściwą postawę pedagogiczną, akceptując udział uczniów w próbach w czasie ich zajęć lekcyjnych. Każdy przedmiot jest ważny, każdy czegoś uczy nasze dziecko. Jednak nie każde z nich będzie znanym astrofizykiem, polonistą czy wybitnym matematykiem. Wyjdą jednak z tej szkoły z tym, co ja. Z umiejętnością swobodnej wypowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zaproszenie. Oby więcej waszego optymizmu i świątecznego ciepła w nas samych. Przemysław Popławski ( infolwowek24.pl)

Facebook Comments
Podziel się

2 thoughts on “Lwówecki klimat bożonarodzeniowy nadal trwa. SP nr 3”

  1. W artykle mowa o francuskojęzycznej piosenkarce Ani Przędzak z Płakowic .Pamietam jako uczennica jej występy w szkole, o ile dobrze pamiętam śpiewała piosenki turystyczne z rajdów i wycieczek.Opiekunem był wtedy pan Mieczysław Józefowicz ( geografia) i Edward Żywucki ( fizyka).Pozdrawiam serdecznie i ciepło absolwentów i pracowników Szkoły w Płakowicach ( SP3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.