Nowy Oddział Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

52 łóżka, aparaty USG, EKG, pompy infuzyjne to tylko część wyposażenia nowego Oddziału Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Mieszkańcy subregionu jeleniogórskiego już od nowego roku będą mogli skorzystać z tego nowoczesnego obiektu. Nowy oddział zapewni kompleksową opiekę onkologiczną oraz zwiększy dostępność świadczeń medycznych.

Do istniejącego szpitala został dobudowany 3-kondygnacyjny budynek z przeznaczeniem na oddział onkologii. Każda kondygnacja skomunikowana jest z budynkiem głównym szpitala. Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia techniczne. Na pierwszej kondygnacji: pomieszczenia chemioterapii dziennej, punk pielęgniarski, gabinet badań i diagnostyczno-zabiegowy, poczekalnia dla pacjentów, rejestracja i informacja, gabinet badań, węzeł sanitarny. Na drugiej kondygnacji: stacjonarny oddział onkologiczny złożony z części łóżkowej, węzłów sanitarnych dla pacjentów i personelu, gabinetów diagnostyczno-zabiegowych, pokoju pielęgniarskiego z pokojem przygotowawczym oraz pokoju dziennego dla pacjentów.

Łączy koszt budowy i wyposażenia oddziału to ponad 10 mln zł.

Poprawa warunków leczenia nowotworów to jeden z priorytetów Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Liczba pacjentów niestety wzrasta. Musimy być przygotowani na zagwarantowanie im jak najlepszej opieki medycznej. W ostatnich latach otworzyliśmy nowe filie DCO w Legnicy i Jeleniej Górze, a także Breast Unit – pierwsze w regionie Centrum Chorób Piersi. Obecnie przygotowujemy się do budowy nowego wojewódzkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Otwarty dzisiaj nowy Oddział Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej zapewni nowoczesną opiekę onkologiczną mieszkańcom subregionu.

 

źródło , zdjęcia : Fanpage Facebook – Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 

Facebook Comments
Podziel się

1 thought on “Nowy Oddział Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.