Policjanci pomogli rodzącej kobiecie szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala

Dyżurny legnickiej komendy odebrał zgłoszenie telefoniczne od mężczyzny jadącego samochodem z kobietą w 8 miesiącu ciąży u której zaczęła się akcja porodowa. Funkcjonariusze natychmiast pośpieszyli z pomocą i szybko oraz bezpiecznie eskortowali pojazd z rodzącą do szpitala. Po kilku minutach przyszła mama była już na sali porodowej. Parę chwil później mężczyzna zadzwonił pod nr alarmowy 997, tym razem dzieląc się wspaniałą informacją, że właśnie został tatą pięknej dziewczynki. I nie kryjąc emocji, następującymi słowami podziękował legnickim policjantom za ich działanie: „Gdyby nie Państwo, nie wiem jak by się to skończyło…”.

W świąteczny czwartek, 1 listopada br., kilka minut po godzinie 17-tej, gdy wszyscy w zadumie poruszali się ulicami miasta, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, aspirant sztabowy Zbigniew Kosiorowski, pod numerem alarmowym 997, odebrał zgłoszenie od mężczyzny z prośbą o pomoc. Słychać było, że jest w dużych emocjach i trudno mu sformułować myśli. Przekazał, że jedzie od strony Huty Miedzi i jak najszybciej musi dostać się do szpitala, ponieważ wiezie kobietę w 8 miesiącu ciąży, która silnie krwawi. Prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Do przejechania miał całe miasto.

Legnicki dyżurny bez zbędnej zwłoki, zaraz po ustaleniu jakim pojazdem porusza się zgłaszający, wydał w trybie alarmowym komunikat do wszystkich policyjnych patroli o zgłaszanie się tych, które są najbliżej kierującego hyundaiem. Byli jednak zbyt daleko. Funkcjonariusz Kosiorowski, nie chcąc tracić ani chwili, zauważając przechodzącego przez stanowisko kierowania dzielnicowego aspiranta sztabowego Dariusza Szczepanka, polecił mu natychmiastową realizację pilotażu, z zachowaniem szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez miasto.

KWP Wrocław / mm

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.