Poszukiwania zaginionego mężczyzny zakończone .

Lwówek Śląski dnia 2017-09-29

Komunikat w sprawie poszukiwań prowadzonych na terenie Dłużca

 

W dniu 28 września w godzinach popołudniowych do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło dramatyczne zgłoszenie, iż 38 letni mężczyzna wyszedł z domu i chce popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów oraz uruchomiono procedury poszukiwawcze I kategorii. Na miejsce gdzie ostatni raz widziany był mężczyzna skierowano policjantów oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i OSP, do pomocy w poszukiwaniach przyłączyli się funkcjonariusze Straży Miejskiej z Lwówka Śląskiego, Straży Leśnej i Nadleśnictwa.

12_foto_policja (Copy)Jednocześnie na miejscu w komendzie pracowała grupa której zadaniem było zbieranie i analizowanie informacji w tym działania związane z próbą elektronicznego namierzenia mężczyzny oraz przygotowywanie kolejnych etapów poszukiwań. W trakcie działań podjęto także decyzję o poproszeniu o pomoc Jednostkę 9_foto_policja (Copy)Ratownictwa Specjalistycznego OSP z Wrocławia, która dysponuje psami poszukiwawczymi.

Poszukiwania miały skomplikowany charakter; z jednej strony była to osoba zaginiona, której zagrożone było życie i zdrowie, z drugiej zaś strony mężczyzna był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Dlatego też, w pierwszej fazie poszukiwań ograniczono do minimum informacje medialne na temat zdarzenia ponieważ mogły one działać dwojako, z jednej strony mogły spowodować targnięcie się na życie mężczyzny z drugiej zaś mężczyzna wiedząc jakie są kroki policji mógł się skutecznie ukrywać.

14_foto_policja (Copy)W godzinach wieczornych poszukiwania weszły w drugą fazę, z uwagi na zapadający zmrok i ciemność do akcji wkroczyli ratownicy na quadzie oraz ratownicy z psami poszukiwawczymi. Podjęto także decyzję o publikacji informacji o działaniach i wizerunku mężczyzny oraz poproszono mieszkańców o pomoc i wszelkie informację.

Działania poszukiwawcze prowadzone były w kompleksie leśnym oraz polnym. W momencie gdy zaczęła zacieśniać się linia poszukiwań oraz trop podjęły psy późną nocą mężczyzna zaczął przemieszczać się w stronę domu. Tam czekali na niego policjanci którzy obserwowali posesję i dokonali jego zatrzymania. Mężczyzna został natychmiast przebadany przez lekarza i została mu udzielona wszelka niezbędna pomoc. Nie stwierdzono zagrożenia jego życia i zdrowia. Obecnie mężczyzna został zatrzymany i przekazany do aresztu śledczego.

 

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji

w Lwówku Śląskim

asp.szt. Mateusz Królak

 

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.