Wypadek na odcinku Brunów – Żerkowice

O godzinie 14.oo 17.12.2016 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 297 Lwówek Śl. – Bolesławiec. Na odcinku Brunów – Żerkowice kierujący samochodem osobowym 35 letni mieszkaniec Żagania jadąc wraz z rodziną w tym z trójką dzieci wpadł w poślizg na łuku drogi, zjechał do rowu i dachował. Kierujący jechał od strony Bolesławca w stronę Lwówka Śl. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala w Bolesławcu. Z najświeższych informacji wyniki, iż ich życie nie jest zagrożone dwie z tych osób mają urazy głowy.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, warunki na drogach bardzo szybko się zmieniają i nagle sucha droga może zamienić się w śliską i zamarzniętą nawierzchnię. Opanowanie pojazdu na takiej drodze jest bardzo trudne i dlatego ważne jest ograniczenie prędkości do minimum.

Apelujemy także do kierowców aby w przypadku zauważenia takich odcinków dróg, w szczególności zakręty, odcinki leśne, gdzie pojawił się lód o natychmiastowe poinformowanie telefonicznie operatora na numer 112 który zadysponuje odpowiednie służby drogowe.

Materiał udostępniono: Policja Lwówek Śl.

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.