Zawody spławikowe o puchar XXII Lwóweckiego Lata Agatowego

W dniach 6-7 lipca 2019 r. na Jeziorze Rakowickim k. Lwówka Śląskiego, miała miejsce największa impreza wędkarska w regionie, będąca wstępem do Lwóweckiego Lata Agatowego. Kilkudziesięciu zawodników podzielono na dwie tury i rozlokowano w trzech sektorach na mierzei na Bobrze oraz wzdłuż brzegu Jeziora od strony Żerkowic. Arbitrem był sędzia klasy krajowej Jan Werda.
Po zakończeniu połowów na Żwirowni, podsumowano dwie tury połowów. W kategorii indywidualnej najlepszym wędkarzem okazał się Józef Miśków z Koła PZW „Flagman” w Zgorzelcu. Drugie miejsce zdobył Tomasz Chmielewski z „Team Grodzkie.pl” z Koła PZW w Jeleniej Górze. Natomiast Radosław Muszka WKS „Bóbr” Jelenia Góra otrzymał miejsce trzecie. Tuż za podium znalazł się Ryszard Szymański z Koła PZW Lwówek Śląski. Zwycięzca zawodów otrzymał dyplom i piękny agat; podobnie nagrodzono piątkę kolejnych zawodników.
W kategorii drużynowej – nagradzanej pucharami i dyplomami – pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Koła PZW Elektrownia „Turów” z Bogatyni (Rafał Konieczny, Andrzej Sibik, Artur Skorupa). Drugie miejsce zajęła ekipa z Koła PZW „Team Grodzkie.pl” (Tomasz Chmielewski, Daniel Kot, Robert Suwada). Trzecią pozycję otrzymała drużyna PZW „Flagman” (Grzegorz Miśków, Józef Miśków, Jan Siwak).
Warto nadmienić, że drugiej turze najlepszym wędkarzem okazał się nastoletni Wiktor Piwowarski z Koła PZW Lwówek Śląski! Złowił 11,33 kg ryb, przebijając wszystkich zawodników biorących udział w zawodach! Ostatecznie zajął siódme miejsce; otrzymał jednak „agatową nagrodę” dla najlepszego juniora