DSC_0681

Brak miejsc parkingowych w godzinach handlowych -centrum Lwówka Śl.

Trafiliśmy na bardzo fajny artykuł (marketingowy.blox.pl) na temat parkowania właścicieli lub pracowników pod własnymi sklepami :

Drogi sprzedawco – Czy każdy klient jest dla Ciebie ważny? I bynajmniej nie chodzi mi tu o kontekst upierdliwego klienta, tylko o pytanie czy chciałbyś kilku dodatkowych klientów w ciągu dnia?? A ile jesteś w stanie poświęcić dla tych kilku dodatkowych klientów. Policz, paru klientów każdego dnia więcej – razy 30 dni i razy 12 miesięcy. Ile byś dodatkowo zarobił?? A jeśli bym Ci powiedział, że niejednokrotnie wystarczy byś przeszedł się kawałek przed pracą…

Nie mówię, że w Twoim przypadku to się sprawdzi, ale sam zobacz:

Codziennie widzę takie sytuacje:

Dumny właściciel sklepu , podjeżdża pod swój sklep i stawia samochód naprzeciwko wystawy ( by mógł go ciągle widzieć) lub na jednym z nielicznych miejsc parkingowych w pobliżu sklepu. Jego pracownicy tak samo. W konsekwencji mamy sytuacje, że gdy klient chce zaparkować by wejść i zrobić zakupy – nie ma gdzie stanąć, co więc robi?? Jeśli jest to jedyny tego typu sklep w okolicy to chcąc nie chcąc gdzieś staje ( łamiąc przepisy lub nadrabiając kawałek drogi na nogach). Lub jeśli gdzieś blisko jest konkurencja z lepszym parkingiem – jedzie do niej. W końcu nie będzie jeździł godzinę i szukał wolnego miejsca i narażał się na mandat skoro u konkurencji może zaparkować bez problemu.

Ten problem jest szczególnie dotkliwy w miastach, gdzie doskwiera non stop brak miejsc parkingowych, a przecież wystarczyło by, każdy przedsiębiorca parkował na jakimś dużym parkingu. Nie parkujcie kawałek dalej- pod innym sklepem, bo to błędne koło- oni z tego sklepu zaparkują pod Waszym i tak w  kółko…

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja z parkowaniem w naszym mieście.

Godzina 16.55 

5 minut do zamknięcia sklepów. Brak potencjalnych klientów.

Rynek Plac Wolności

Godzina 18.30

 Ocenę pozostawiamy czytelnikowi.

Potrzebujemy więcej parkingów we Lwówku Śląskim ? Zamknięcie jednej ulicy coś zmieni ? 

Czekamy na komentarze – wulgarne i na tle politycznym będą usuwane.

infolwówek24

zdjęcia infolwówek24

źródło  marketingowy.blox.pl

Facebook Comments
Podziel się

5 przemyśleń nt. „Brak miejsc parkingowych w godzinach handlowych -centrum Lwówka Śl.

 1. Dziwne. Przecież Lwówek nie jest TAK WIELKIM MIASTEM żeby wszędzie trzeba było jeździć autem.
  To tylko wygoda i lenistwo. I najwięcej aut jest właśnie mieszkańców Lwówka. Bo na zakupy dwie ulice dalej trzeba autem. Korzystnie stanąć ha ha ha zauważyłam ostatnio, że jakby pozwolono to by autami do sklepów wjeżdżali. Ostatnio nawet pod wejściem do kościoła po parkowali. Gdzie te czasy , że chodziło się piechotą a auto jedno na całą wieś:)

 2. Autor artykułu jest chyba dyletantem.
  zadając pytanie:
  „Potrzebujemy więcej parkingów we Lwówku Śląskim ? Zamknięcie jednej ulicy coś zmieni ? ”
  Proponuję aby wykonał zadanie o godzinie 15, polegające na załatwieniu np trzech rzeczy :
  1.kupno znaczka pocztowego na poczcie
  2. kupienie dwóch plasterków szynki w jednym ze sklepów na mieście
  3. kupienie gazety w kiosku na mieście

  Przy załatwianiu takich spraw dopiero wtedy widać jak potrzebny jest parking przy poszczególnych działalnościach.
  Nieraz muszę przejechać kilka razy wokoło miasta aby korzystnie stanąć.
  Zamknięcie głównej ulicy uniemożliwi nawet przejazd.
  Lwówek ma podłużnie ukształtowaną sieć punktów usługowych.
  Zamykając całość spowoduje to, że trzeba będzie zostawić auto np. w okolicach dworca PKP i iść całym ciągiem w okolice Urzędu Miasta, następnie wracać się ok 1km do auta.
  Myślę, że całość wydłuży się ok ok jedną godzinę tylko z powodu wyłączenia ulicy i uniemożliwienie zaparkowania jak dotychczas.

  1. Do Mieszkańca
   Wszyscy jesteście przekomiczni, panowie “ anonimowi intelektualiści”, w swych próbach zaszokowania pozostałych czytelników własną elokwencją i słownictwem. Ukończenie pierwszego semestru polonistyki i przeczytanie pięciu książek w dzieciństwie nie upoważnia Was do wydawania sądów o innych, ani ich dyletantyzmie.
   Im więcej ktoś trudnych słów używa, tym mniej mądrych myśli ma do przekazania.
   Potrzebujemy więcej parkingów we Lwówku Śląskim?
   To było pytanie nie stwierdzenie. Kończyło się znakiem zapytania… EROTEMA!!!
   Nie wyraziłem własnego poglądu na temat zamknięcia ulicy. Nie napisałem słowa, że we Lwówku Śl. nie potrzebujemy parkingów. Wręcz przeciwnie . Pokazałem jakie są problemy z parkowaniem.
   Proszę podać adres to w 15 min.
   1) kupię Panu dwa plasterki szynki
   2) zawinę szynkę w gazetę (gazetę kupię na poczcie )
   3) nakleję czerwoną kokardę i wyślę prezent priorytetem nawet z dwoma znaczkami.

   Pozdrawiam autor

 3. Pierwsze zdjęcie nie do końca „trafione” – proszę łaskawie zwrócić uwagę, iż po fotografowanej stronie wcześniej jest znak B-35 („zakaz postoju”) z informacją, że nie dotyczy MIESZKAŃCÓW i zaopatrzenia. Celowo napisałem mieszkańców wielkimi literami, gdyż zakaz ten jest notorycznie ignorowany przez właśnie Klientów pobliskich sklepów. W efekcie: 1) mieszkańcy, często osoby starsze i niepełnosprawne, nie mają miejsca na swój pojazd, 2) były sytuacje, gdy nasi Policjanci dążyli do ukarania mieszkańców parkujących na sąsiednim chodniku, za nic mając pojazdy stojące nielegalnie za znakiem.

 4. Widać po zdjęciach…. O 18.30 miasto wymarłe…. Co wy z tym miastem zrobiliście kochani rządzący …

Możliwość komentowania jest wyłączona.