Pijany kierowca zatrzymany po anonimowym donosie.

Dyżurny Policji około godziny 8 rano otrzymał anonimowe zgłoszenie od kierowcy na numer 997 iż od strony Lwówka Śląskiego do Gryfowa jedzie pojazd marki Skoda i zachowanie kierowcy zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Niestety zgłaszający nie zapamiętał numeru rejestracyjnego pojazdu ale wskazał dokładny kierunek w którym poruszała się pojazd oraz opisał pojazd.

Policjanci z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim w oparciu o wskazówki zgłaszającego po chwili zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd którym kierował 62 letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Jak się okazało kierujący był pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,86 promila. Zatrzymany mężczyzna straci uprawnienia do kierowania pojazdami oraz odpowie karnie za popełnienie przestępstwa przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim.

Jednocześnie warto zauważyć, iż zachowanie postronnego kierowcy który anonimowo poinformował Policję o zagrożeniu niewątpliwe zwiększa bezpieczeństwo na drogach za które policja dziękuje apelując do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Policja/mk Mateusz Królak

zdjęcie poglądowe internet

Facebook Comments
Podziel się

Jedno przemyślenie nt. „Pijany kierowca zatrzymany po anonimowym donosie.

  1. Zachowanie zgłaszającego kierowcy godne naśladowania przed debilami siadającymi za kierownicę po pijaku musimy się bronić sami.A dziadek 62 lata godne pożałowania.!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.