Warsztaty mangi i anime z Szymonem Telukiem

17 lutego 2018 r. uczestnicy projektu „Manga, Go, kamishibai czyli spotkania z elementami kultury japońskiej”, realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lwówku Śląskim, wzięli udział w warsztatach mangi i anime. Zajęcia poprowadził Szymon Teluk, rysownik, ilustrator, malarz oraz karykaturzysta. Autor wielu ilustracji do książek, gier fabularnych, projektów reklamowych i stron www, a także twórca karykatury i plansz komiksowych, m.in. „Beszamel” i „Kapitan Niepalny”.

Całość zajęć obejmowała część teoretyczną, opartą na wykładzie o historii komiksu oraz mangi. Wykład wzbogacony został prezentacją multimedialną, ukazującą główne zasady wykorzystywane przy tworzeniu postaci anime.

Podczas zajęć praktycznych odbyły się ćwiczenia rysunkowe, w trakcie których Szymon Teluk zaprezentował młodym ludziom wiele technik rysunku. Młodzież z zaciekawieniem zgłębiała tajniki powstawania japońskich komiksów, a rysowanie na żywo przez Szymona Teluka nie tylko wzbogaciło całe warsztaty, ale z pewnością stało się jeszcze większą motywacją do rozwoju pasji i zainteresowań uczestników projektu.

 

Projekt „Manga, Go, kamishibai czyli spotkania z elementami kultury japońskiej”

prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse 2017” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Facebook Comments
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.